O nás

Péťa Jiříček a Lucka Vavřínová.

Kolegové z litomyšlské ZUŠ, kteří spolu jako koncertní DUO vystupují již pěknou řádku let...za tu dobu se už perfektně sehráli a sladili...vždyť společně odehráli několik desítek koncertů a svým citlivým hudebním umem podbarvili stovky svateb...

A byť rozhodně nejsou žádnými nováčky, jejich muzicírování je stále více baví, což je pak na celkové atmosféře znát :-)

Naše hudba má totiž duši!

 

 

Lucie Vavřínová

Hudba mě životem provází již od raného dětství...Už jako malá holčina jsem si pořád prozpěvovala, a proto mě rodiče přihlásili do hudební školy, kde jsem se začala učit sólovému i sborovému zpěvu a hře na zobcovou a později i na příčnou flétnu...Po studiích na Střední pedagogické škole jsem byla přijata na Konzervatoř v Pardubicích, kde jsem ve třídě MgA.Jaromíra Höniga vystudovala hru na flétnu. Nyní vyučuji hru na zobcové a příčné flétny a sborový zpěv na ZUŠ B.Smetany v Litomyšli, vystupuji na nejrůznějších akcích, výstavách, vernisážích, podnikových večírcích atd...A v řadě neposlední - hraji na flétnu a zpívám při svatebních obřadech v Litomyšli a okolí...

 

Petr Jiříček

Na Konzervatoři v Pardubicích jsem vystudoval u Mgr. Josefa Rafaji hru na varhany a ve vzdělání dále pokračoval na Pedagogické fakultě UHK v oboru Sbormistrovství chrámové hudby a hře na varhany u doc. PhDr. MgA. Františka Vaníčka, Ph.D.

V současnosti vyučuji hru na klavír a varhany v ZUŠ Litomyšl a v litomyšlském kostele Povýšení sv.Kříže působím jako regenschori.

V letech 2003-2010 jsem vedl komorní pěvecký soubor L’oktet a v roce 2011 založil komorní sbor s názvem Vox humana. Kromě hry na varhany a klavír se věnuji improvizaci a kompozici (muzikály Živé Pašije, Píseň Písní atd.)

Radost mi přináší také psané slovo, v roce 2010 jsem vydal cestopis Na kole z Litomyšle do Říma, Taizé a Osla.

 

Stane se zcela výjimečně, že jeden nebo druhý z nás zrovna ve Váš svatební den nemůže přijít zahrát...v takovém případě ale vůbec nemusíte mít žádné obavy...Máme v záloze velmi kvalitní "náhradníky", a to dokonce ve stejném nástrojovém obsazení :-)

Na flétnu by Vám v takovém případě přišla zahrát Terezka Kopecká a na klavír Markéta Hegrová nebo Iveta Benešová - všechny tři jmenované dámy jsou profesionálkami ve svém oboru :-)

Kontakt

Svatební tóny Litomyšl
57001
605945745, 774525958 svatebnitony@seznam.cz